"Život je nemocnice, v níž každý pacient umírá touhou změnit postel." - Charles Baudelaire


 
►Myslet si, že to, co si vysníte, se splní, je bláhové a naivní.◄
►I hoped that the night will be forever. The night is over and you left me and I stayed alone.◄

S úsměvem na tváři jde přece všechno lépe

15. března 2017 v 22:08 | Líza |  Moje trable
Hi!
Znáte ten pocit, kdy se úsmíváte na celý svět, ale vlastně si přejete udělat opak? Uvnitř vás se to bouří a vy byste chtěla na všechny začít křičet, jaký jsou to kreténi a hovada a všechno je na nic, celý život ja na nic a všechno jde do pěkných sraček, ale abyste se nemusela s nikým hádat a dohadovat, tak radši nasadíte ten falešný úsměv a jede se dál. Nebo naopak to uvnitř vás hrozí vlnou tsunami, která přichází po pár skleničkách vína a vy jenom sedíte a vlastně netušíte, odkud přesně se ta voda, co vám teče z očí, bere a proč to ne a ne zastavit.
Můj poslední půl rok se táhne od jedný deprese ke druhý. Říká se, že člověk je jednou nahoře a po druhý dole, ale já mám pocit, že jsem na dně a ještě na větším dně.
Chodím venku s maskou štěstí. Tvářím se, jak jsem šíleně šťastná, úsměv od ucha k uchu. Bavím se, směju se, chodím s klukama na flortbal, hraju s nimi fotbálek a u toho se bláznivě řehtám, lehávám v "posteli" s klukem, který kdysi velel mému srdci a byla jsem do něj zamilovaná až po uši, ale teď je jenom jakousi náhražkou za něco, co nemůžu mít a stále to nemůžu nikde najít. Ale nejsem šťastná. To štěstí, to je jenom "na oko", jenom chvilkový, pro tu danou osobu(y) a činnost(i). Uvnitř mě je studna, která nemá dno a stále je naplněna slzami, které nemůžu dostat ven. Je to jako mor, který vás zžírá zevnitř zaživa.
Ale lepší chodit venku s mojí maskou štěstí, než někomu vysvětlovat můj chaos uvnitř mě, protože ani já sama ho dost často nechápu a neumím si to uspořádat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 10:38 | Reagovat

Tak masku štěstí máš teda dokonalou...vůbec bych neřekla, že se tak trápíš... :-(

2 Líza Líza | 9. prosince 2017 v 18:00 | Reagovat

[1]: Tak teď už je to samozřejmě lepší, hlavně když mám práci, kde jsou tak moc fajn lidičky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama