"Život je nemocnice, v níž každý pacient umírá touhou změnit postel." - Charles Baudelaire


 
►Myslet si, že to, co si vysníte, se splní, je bláhové a naivní.◄
►I hoped that the night will be forever. The night is over and you left me and I stayed alone.◄

Každodenní nebezpečí

27. listopadu 2015 v 23:26 | Líza |  Bláznivé žvanění
Smrt číhá všude. Stačí krůček, skok, pád, tma a nic! Jak křehká je hranice? Jak křehká je hranice mezi životem a smrtí?
Nejkřehčí hranice na světě, nicf není křehčího než hranice mezi životem a smrtí.
Voda, strmá pád, podklouznotí, jak málo stačí a už nejste.
Nebezpečí je všude, čeká na vás v každý den a čeká jenom, kdy uděláte chybu. A chybu můžeme udělat jenom jednou, protože pak už není cesty zpět. Stačí maličká chybička a ... nic... tma...
Jenom ráno vstanete a můžete zemřít, vstanete moc rychle, zatačí se vám hlava, spadnete blbě a zlomíte si vaz. Nebo můžete špatně vyndat nohu z postele a spadnout a zase si zlomit vaz. A pokud jste vdaná žena a máte děti, pak vám vaše dítko může na zemi nechat malé nezbedné autíčko, a pak zase letíte na zem a při velkém štěstí si jenom natlučete, nebo si něco zlomíte.
Dobře, tak jste překonali vstavání z postele, ale pak.. Asi si jdete uvařit ranní kávu nebo čaj. Tak hned po dovaření vody se můžete opařit vodou tak, že budete mít popáleniny 3. stupně nebo při vás budou stát andělé a jenom se lehce opaříte, strčíte ruku pod tekoucí studenou vodu a jste v pořádku.
Teď jste si bez úhony dokázali zalít čaj popřípadě kávu. Ale číhá zde další nebezpečí! Když se při prvním loku neopaříte, protože jste si nezapomněli nechat nápoj trochu vychladnout, pak se můžete napít tak, že tekutinu vlastně vdechnete. Pak jste se utopili.
Pokud jste se neutopili na lžičce nápoje, tak jste si uděli něco k snídani. Pak se zadusíte rohlíkem, který chcete snít rychle, protože jste právě zjistili, že vám do odjezdu tramvaje, autobusu či vlaku zbývá 10 minut. Ti šťastnějši, ale vstali dostatečně včas a v klidu sedí nad hrnkem kávy či čaje a pojídají pečivo s úsměvem na tváři.
Po dojedení snídaně, vstoupíte do koupelny, zjisťujete, že už nemáte dostatek času, abyste stihla všechno, tak si vybíráte, že si jenom vyčistíte zuby a na sprchu dnes výjimečně kašlete. A děláte dobře, protože jediné nebezpečí, které teď nadchází je, že se můžete utopit při čištění zubů. Pak jsou tu ti, kteří mají dostatek času na sprchu, pak můžou být tak nešikovní, že jim ve sprše uklouzne noha a uškrtí se na hadici od sprchy, ale také můžou mít štěstí a při uklouznutí si třeba jenom narazit záda.
Překonali jste další kus cesty k tomu, abyste mohli vyrazit do práce nebo školy. Za předpokladu, že jste se zvládli obléknout a neuškrtili jste se při oblékání jednotlivých částí oděvů či vám vaše dítko nepodstčilo zase nějakou hračku, po které by jste mohla uklouznout a ošklivě se zranit. Po krátkém podívání na hodinky zjišťujete, že už nemáte moc času, berete z věšáku kabát či bundu, nazouváte boty a mizíte za zavřenými vchodovými dveřmi.
Předpokládejme že je veknu zima, jako když praští, pak se můžete zabít už jenom tím, že uklouznete na schodech, které ve spěchu scházíte. Pokud tuto překážku překonáte, následuje další náledí a další nebezpečí pro vás obzvlášť, protože jste si jako správná žena vzala kozačky, které mají podpatky.
Tak si můžete v klidu oddechnout, překonala jste cestu od domu k brance. Vstupujete na silnici a další nebezpečí! Pokud patříte mezi moderní ženy, nandaváte si sluchátka a zaposloucháváte se do hudby, ale chyba, kvůli hudbě vybočujete trochu od krajnice a právě projíždějící auto nestačí zabrzdit a neštěstí je na světě. Pokud nepatříte do této moderní doby, nebezpečí číhá i tak, protože řidiči jsou neomalení. Nebo můžete být jenom zamyšlení... Stačí tak málo.
Gratuluji, právě jste překonali nebezpečí rušné ulice. Dostáváte se na zastávku s vypětím všech si o pár minut dříve, než před vámi zastaví váš odvoz. Nastupujete do vozidla, pokud jste si doma nezapomněli opencard popřípadě peněženku, kterou vám mohlo schovat vaše dítko. Tak se usazujete na volné místo, které jste objevili. Na silnici stále panuje náledí a řidič nemusí být tak zruční a nezvládne vozidlo a havaruje. Nebo proti vám pojede nějaký magor a napálí to přímo do vozidla, ve kterém jedete.
Dostali jste se až sem, takže jste nezůstali uveznění ve vozidle, protože se pravděpodně ani žádná nehoda nestala. Takže jste skoro v práci, ale žijeme v době teroristických útoků, takže se pokud možno vyvarujte míst s velkým počtem lidí, protože pak by se taky mohlo stát, že přijde někdo a ozve se rána a už neexistujete.
Tak jste se dostali do práce živí a zdraví. Přenechali jste všechny nebezpečí zítřku. Ale pozor i v práci na vás číhá nebezpečí. Horká voda, nápoj, jídlo, špatné šlápnutí ...
"A proto si uživejte každý den, jako by byl váš poslední. "
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama